100
Please setup your menu
Tasarım – 1. Sayıda
@tattoomagazink
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Temmuz 25, 2018

BİLLUR ERGUN – ‘‘Dövme modellerinin vücutları canlı tablo.’’

Hiç dövme yaptınız mı? Eğer dövme modeli olmasaydınız dövme sanatçısı olmak ister miydiniz?

Güzel sanatlar eğitimi alıyorum ve bunun yanında dövme yapma konusunda da her geçen gün kendimi geliştiriyorum, dünya üzerinde hatrı sayılır bir dövme sanatçısı olmak gibi hedefim var. Bunun için çok fazla çizim yapıyorum, farklı tarzları araştırıyorum. Bu sektörde başarılı olmak için kendi üslubunuzun olması gerekiyor. Size gelecek insanlar sizin ne tarz yaptığınızı bilerek gelmeli. Dövmeyi sadece para kazanmak için yapanların bu işte başarılı olma gibi bir şansı yok, bu iş tutku ve emek işi. Ciddi emekler harcamanız gerekiyor, ben de azimle bu yolda ilerliyorum.

 

Dünyada dövme sanatına verilen değer sizce nedir?

Dünyada dövme sanatına verilen değer her geçen gün artıyor. İnsanlar dövmeyi daha yakından tanımaya başladı. Vücutta kalıcı hatıralar bırakmak dövmeyle mümkün olduğu için önyargılar bir tık kırılmış oluyor. Ama ülkemizin bu konuda daha kat etmesi gereken çok yolu var. Halkımızın dövmeli insanları birer canavar olarak görmekten vazgeçeceği zamanı bekliyorum. Bizler canavar değiliz. Gelişmiş ülkelerde böyle bir sorun yok. Oralarda dövmeli insanların polis olamama gibi bir sorunu da yok, ya da devlet dairelerinde bunlar problem teşkil etmiyor. Dediğim gibi biz ülke olarak bu konuda geriyiz

 

Dövme sanatının daha da gelişebilmesi için sizce neler yapılabilir?

Dövme sanatının daha da gelişmesi için insanların dövmecilerini iyi seçmeleri gerektiğini düşünüyorum. Kötü bir dövme kötü bir izlenim bırakacaktır, kişiyi de toplumu da dövmeden soğutur. Seçecekleri dövmecileri iyice analiz etmeli, tarzlarını araştırmalı, ne yaptıracakları konusunda kesin kararlı olmaları gerekmektedir. Dövmeyi geliştirecek olan dövme sanatçılarıdır, yeni yeni tarzlar geliştirerek bu sanata katkı sağlamaları lazım ki dövme gelişebilsin.

 

 

Bizi bekleyen yeni projeler, yeni dövmeler var mı?

Ah hiç sormayın! Dövme tutkunuysanız her zaman bir dövme projeniz olur.

 

 

Son olarak dergimiz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Derginiz harika bir işe imza attı. Türkiye’de böyle bir dergi olması gurur verici. İnsanlara dövmeyi daha güzel tanıtan bir şey olamazdı. Dövme hakkında hiçbir fikri olmayan birisi bile alıp keyifle okuyabilir. Ellerinize ve emeğinize sağlık.

 

billur.ergun

1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir