100
Please setup your menu
Tasarım – 1. Sayıda
@tattoomagazink
Haziran 23, 2018

SANSAR SALVO – “Dolaşırım, gelip de sayfalara dalaşırım!”

Yaptırdığınıza pişman olduğunuz bir dövmeniz var mı? Özel değilse sebebi nedir?

 Sansar Salvo ( Ekincan)

“Dolaşırım, gelip de sayfalara dalaşırım!”

 

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Ben Ekincan. Sansar Salvo. Uzun yıllardır Türkiye’de Rap müzik ile uğraşıyorum. Bir çok alternatif müzik grubu ve piyasadan isimle de çalışmalarım var. Ayrıca tabii ki kendi albümlerim. Biri derleme olmak üzere beş tane market albümü çıkarttım. Kendi yayınladığım çalışmalar da var. O şekilde ilerliyoruz. Dileyenler Spotify, iTunes gibi dijital platformlardan dinleyebilirler çalışmaları. Youtube.com/ SansarSalvo adresinde de playlist şeklinde bazı albümlerim, tekli yayınladığım parçalar var.

Müzik serüveni senin için nasıl başladı?

Çocukluğumdan beri müzikle iç içeydim, çünkü ailemde de müzisyenler vardı. Dedem, annem, dayım, anneannem bile müzikle uğraşıyordu. Ama bana yansıması farklı oldu. Çocukken ailem keman öğrenmemi ya da işte bir şeyler yapmamı istedi. O zamanlardan başladım aslında, daha sonra Hip Hop ve Rap müziğiyle tanıştım ve 13 yaşımda farklı müziklerle de ilgilenerek bu serüvene adım attım.

Hiç dövmeniz var mı? Anlamları nelerdir?

13-14 tane dövmem var. Genelde arkadaşlarım yaptılar bana dövmeleri. Bazen seçimleri kendilerine bıraktım. Ensemde Audi simgesine benzer bir şey var. Beyoğlu’nda Ti Tattoo Dövme Stüdyosu’nda İbrahim diye bir arkadaşım yapmıştı. Aynı yerde genç bir arkadaş sağ koluma güzel renkli bir tasarım yaptı; gramafon ve kalp içeren. Audi’ye benzeyen dövmem intikam sembolüymüş; onu da İbrahim’le yaptık enseme. Sağ bilek üstümde burcum ve yükselen burcumun simgeleriyle fikir olarak kendi tasarladığım bir dövme var, aynı dövmeyi yapan Kadıköy’den Damla arkadaşımın Medusa yüzü tasarımı vardı; onu sağ elimin üstüne yaptık ancak yarım kaldı. Kadıköy Acil’in baş harflerini yazdırdığım bir dövme var, hemen altında Merdiven yazıyor. İzmir’den bir arkadaşımın yaptığı dövmelerim var, bir melek ve bir kulaklık farklı kollarda. Ankara’da Voodoo Records stüdyosuyla komşu olan bir dövmeci arkadaş var Sans yazdı parmaklarıma. Yine o civarda dövme stüdyosu olan bir arkadaşım Kalaşnikof yaptı sağ koluma, o dövmenin yanında da Ayça diye bir arkadaşımın yaptığı tribal bir mikrofon dövmesi var. Hep kısıtlı zamanlarda yaptık işten güçten. Bazıları yarım kaldı, tamamlayacağız.

Dövme yaptırırken dövme sanatçısından beklentileriniz nelerdir?

Sanatçının seri çalışması oluyor günlük hayatın temposunda biraz. Eli de hafif olsa tabii fena olmaz. Yaptıkları işin zorluklarından çok anlamıyorum çünkü hiç denemedim açıkcası, çok da darlamamaya çalışıyorum insanları.

Türkiye’de en beğendiğiniz dövme sanatçısı kimdir?

Dövme piyasasıyla ilgili çok fazla bilgim olmadığı için şu isim veya bu isim demek istemem açıkcası, kimseye saygısızlık olmasın.

Yaptırdığınıza pişman olduğunuz bir dövmeniz var mı? Özel değilse sebebi nedir?

Yarım kalanları bitirmek istiyorum bir an evvel, ama sağ kolumda içinde ‘Şans’yazan bir bomba dövmem var onu yaptırırken keşke yapan arkadaşımın sözünü dinleyip içki içmeseydim. Kan dağıldı hep kötü oldu biraz. Ani alınan kararlarla yaptık hep zaten dövmeleri.

 

Dövme yaptırmak isteyenlere bir öneriniz var mı?

Acele karar almamak lazım herhalde. Değiştirilmesi kolay değil, iyi seçmek lazım bir de yani sıkılabilir insan neticede.

Dergimiz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Başarılar dilerim güzel dergi. Sanırım Ayılar’dan Murat da modellik yaptı size geçen instagram’da görmüştüm. Umarım başarılı olur, emeklerinizin karşılığını alırsınız.

sansarsalvo3434

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir