100
Please setup your menu
Tasarım – 1. Sayıda
@tattoomagazink
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Haziran 25, 2018

Lolaj Renault – “Dövme makinesi sanatçı olmaya yetmez!’’

İlk dövmenizi ne zaman yaptırdınız? O zamanlar dövme tutkunu biri olacağınızı düşünüyor muydunuz?

LOLAJ RENAULT”

“Dövme makinesi sanatçı olmaya yetmez!’’

 

Bize kendinizden bahseder misiniz? Lolaj Renault kimdir?

Benim adım Lola, 27 yaşındayım ve Fransa’nın güneyinde doğdum. Ajansa bağlı (Paris ve Londra) profesyonel bir modelim ve aynı zamanda serbest çalışıyorum. Katıldığım bir ajans sayesinde Paris’te 18 yaşında modelliğe başladım ve sonra Londra’ya taşındım ve Fransa’ya geri döndüm. Bu işin seyahat kısmını çok seviyorum, çalışmak istediğim her yerde olabiliyorum. Aynı zamanda farklı insanları ve kültürleri keşfedebilme imkanı buluyorum! Güzellik, makyaj, moda, podyum, iç çamaşırı, üstsüz, sanatsal çıplak malzeme gibi her tür iş ve proje için çalışıyorum. Ayrıca yumuşak erotik fotoğraf setleri ve videolar yapıyorum. Video kliplerde ve filmlerde bazı figürasyonlar yapıyorum. 2016’da Suicide Girl grubuna katıldım, şimdiye kadar ilk çıplak fotoğrafımdı ve çok endişelendim, ama harikaydı! 2016 yılı sonunda tam bir Suicide Girl oldum. Şu anda Paris’te yaşıyorum, ancak Londra’ya geri dönmek ya da daha da iyisi, Amerika’ya taşınmak istiyorum!

İlk dövmenizi ne zaman yaptırdınız? O zamanlar dövme tutkunu biri olacağınızı düşünüyor muydunuz?

İlk dövmemi 15 yaşında yaptırdım ve bu büyük bir hataydı! Bugün üzerinde bir cover-up (kapama) var, çünkü gerçekten düşünceli değildi ve şu anda benim için hiçbir şey ifade etmiyor. Gençken müthiş dövmeleri olan bütün o insanları görüyoruz, bir tane de biz istiyoruz, ancak sadece bir tavsiye verebilirim, sadece bekleyin! Çünkü muhtemelen pişman olacaksınız. Dövme dünyasını Google’daki Suicide Girl veya bunun gibi bir şey sayesinde 15 yaşındayken keşfettim ve bu yüzden dövme istedim ve evet! Bir sürü dövme… Ama asla birkaç sene sonra bir o kadar daha dövmem olsun istemedim! Öyleyse hayır, şimdi kendimi bir ‘mürekkep kafa’olarak görmüyorum!

Türk dövme sanatçılarını tanıyor musunuz?

Dürüst olmak gerekirse, bilmiyorum. Ama aslında çok fazla dövme sanatçısı tanımıyorum. Belki de sadece ünlü olanları tanıyorumdur, hayır artık öyle değil. Ben özel projeler için dövme conventionlarda sanatçı arayan biriyim. Bu yüzden onların ünlü olup olmadığı umurumda değil, sadece projem için en iyisini isterim ve dövmem için seyahat etmek zorundaysam seyahat ederim!

Türkiye hakkında ne düşünüyorsunuz?

Türkiye’yi yalnızca resim veya TV belgeselleri ile tanıyorum ve çok güzel görünüyor! Gerçekten bilmediğim bir ülke hakkında ne düşündüğümü söyleyemem çünkü hiç gitmedim. Ama gerçekten çok güzel görünüyor, özellikle de İstanbul!

 

mandeelosuicide

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir